Tabliczki identyfikacyjne

Tabliczki identyfikacyjne to ważne elementy, które znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłowych. Zazwyczaj tabliczki identyfikacyjne są stosowane jako tabliczki opisowe do kabli, dlatego czasem możemy spotkać się z określeniem „tabliczki kablowe”.

Do czego wykorzystywane są tabliczki opisowe na kable?

Odpowiednie oznakowanie kabli jest istotną kwestią w sektorach przemysłowych, gdyż zapewnia należyte bezpieczeństwo pracy. Przewody elektryczne i telekomunikacyjne zgodnie z obowiązującymi przepisami muszą być odpowiednio oznakowane. Jest to szczególnie istotne w przypadku kabli ziemnych. Tabliczka identyfikacyjna powinna znajdować się z każdej strony przepustu kablowego oraz wzdłuż całek ich trasy przy mufach.

Jak wyglądają tabliczki opisowe do kabli?

Tabliczki opisowe na kable powinny mieć odpowiedni rozmiar, który pozwoli zawrzeć na nich wszystkie istotne informacje. Tabliczki kablowe mają za zadanie informować o tym, kto jest operatorem sieci, o napięciu nominalnym sieci, typie i przekroju kabla, roku budowy całej linii, a także zawierać oznaczenie ciągu kablowego.

Tabliczki identyfikacyjne, które polecamy naszym klientom, mają zazwyczaj szerokość około 80 mm oraz wysokość od 25 mm do 50 mm. W zależności od potrzeb można zamówić tabliczki opisowe do kabli, które będą czyste lub z gotowym nadrukiem. Czysta tabliczka identyfikacyjna pozwala nanieść opis samodzielnie, przy użyciu pisaków wodoodpornych. Bardziej trwałe są jednak tabliczki identyfikacyjne z nadrukiem wykonanym termicznie. Wykonujemy takie tabliczki opisowe na kable na zamówienie klienta. Do przygotowania odpowiednich tabliczek kablowych prosimy o podanie treści nadruku. Ze względu na to, że tabliczki identyfikacyjne powinny być maksymalnie czytelne, nanoszony napis powinien zawierać nie więcej niż 4 linijki po 20 znaków.

Z czego wykonana jest tabliczka identyfikacyjna na kable?

Tabliczki identyfikacyjne zazwyczaj wykonane są z poliamidu 6, w kolorze białym. Zastosowanie tego materiału zapewnia odporność na większość substancji chemicznych, które mogą mieć styczność z tabliczkami informacyjnymi. Pozwala to zachować informacje naniesione na tabliczki opisowe na kable w nienaruszonym stanie przez długi czas. Napisy nanoszone na tabliczki kablowe dla zachowania odpowiedniej czytelności pozostają czarne.